“Bu günler başka türlü geçmez!..”

Soğuk algınlığı geçirdiğim dönemlerden biriydi… Bir doktor arkadaşım, bir damla (ismini buraya yazmayayım) önermişti.

“Bitkisel bir ürün; gönül rahatlığı ile kullanabilirsin. Biz bu damlayı bağışıklık sistemi zayıflayan hastalarımıza veriyoruz,” dedi ve nasıl kullanacağımı anlattı.

O günden sonra, zaman zaman kullandım bu damlayı ve çok da faydasını gördüm.

“Neden olmasın?”

Bu damlanın bittiği bir gün mahalledeki eczaneye uğradım, “XXX damla istiyorum,” dedim. Eczacı raftan aldı uzattı bir tane… Ödemeyi yaparken, damlayı kendisinin de kullandığını söyleyip komik bir şey anlattı:

“Bu damla çok etkili abi. Ben, sonbaharda, kışa girmeden önce damla şişesinin tamamını, evdeki su damacanasının içine döküyorum… Ailecek içiyoruz. Damlatmakla falan hiiiç uğraşmıyorum!..”

Az önce Facebook’ta Gülfidan Barış’ın “Hepimize ZANAX yazdım, başka türlü olmayacak bu.” yazdığı esprili paylaşımını gördüm. Bir başka Facebook sakini de bu paylaşımın altına “Bence şehir sularına karıştırılmalı… Kesmez ama bir nebze rahatlatır.” yazmış.

Bu paylaşımları okuyunca, aklıma bizim eczacı geldi, “Neden olmasın?” dedim kendi kendime, “Pandemisi, ekonomik krizi, sığınmacısı, yangını, depremi, meteoru, seli, müsilajı, vasat cahil cühela takımıyla cebelleşmesi, mutlu bir geleceğe olan inancımızın hızla tükenmesi… Bu günler başka türlü geçmez.”