Mülteci, göçmen, sığınmacı vs…

Misal bu ya… Çok zengin bir “X ülkesi” olsa…

Üretim ihracat falan uçmuş gidiyor, kişi başı milli gelir 80-90 bin dolarlarda, cari fazla paçalardan akıyor vaziyetleri yani…

Almanya’ya ya da İsveç, Norveç, Danimarka, Belçika, Felemenk, Hollanda… Yani gelişmiş herhangi bir Avrupa ülkesine, “Size 100-150 milyar euro vereceğiz, 6-7 milyon vatandaşımızı ülkenize alın. Alırken de hiçbir vasıf aramayın. İsteyen istediği gibi gelsin, istediği yere yerleşsin, istediği gibi yaşasın, istediği kadar çocuk yapsın ama halktan ya da devletten hiç kimse karışmasın onlara…” dese mesela…

Ne dersiniz?..

Almanya ya da İsveç, Norveç, Danimarka, Belçika, Felemenk, Hollanda…

Bu ülkelerden herhangi biri bu teklifi kabul eder mi?..

“Bu işte bir yanlışlık yok mu aga?”

O ülkenin okumuş, bilgili, kültürlü, aklı başında vatandaşlarından ne kadarı “Bırakın, 8-10 milyon ‘X ülke’ vatandaşı gelsin, ülkemizde istedikleri yerlere yerleşip, istedikleri gibi yaşayıp, istedikleri gibi çoğalsınlar.” deyip, bu durumu eleştirenleri ırkçı olmakla suçlar?..

Sınırları sonuna kadar açıp, göçmenlerin sorgusuz sualsiz ülkeye girmesinden söz etmiyorum ha!.. Ülkeye giren her göçmen kayıt edilecek ve de üstüne 100-150 milyar euro da para alınacak!..

Bu ülkelerden hangisi kabul eder bu göçü?..

Etmezse neden etmez?..

Böyle kontrolsüz, vasıfsız bir insan transferini göçü kabul etmemesi ırkçılık, insan haklarına saygısızlık, insan sevmezlik midir?..

“Yok canım. Olmaz öyle şey.”

Yoksa, ülkelerinin ve vatandaşlarının huzurunu, sağlığını, yaşam kalitesini, güvenliğini, geleceğini korumak, çocuklarının torunlarının yarınlarını güvence altına alma sorumluluğu mudur?..

Ne dersiniz?..

Yani demem o ki…

Almanya ya da İsveç, Norveç, Danimarka, Belçika, Felemenk, Hollanda…

Bu ülkelerden herhangi birinin asla kabul etmeyeceği böyle bir göçmen güruhunun daha kötü ve vasıfsızını, çok daha kötü koşullarda buyur ediyoruz ülkemize.

“Ula Hamiyet, ne bu vaziyet?..” diye soran yok!..

“Bu işte bir yanlışlık yok mu aga?” diyenler ırkçılıkla suçlanıyor ve ağzına kürekle vuruluyor.

İnsan, düşünmeden, ağzının ortasına kürek yeme pahasına sormadan da edemiyor:

Bu Suriyeli, Afganlı vs göçmenler birkaç yıl sonra 40-50 milyonu bulduklarında n’olacak?..

Kimse “Yok canım. Olmaz öyle şey.” falan demesin, basit bir hesap makinesine bile gerek kalmadan kâğıt kalemle yapsın hesabı.

Yılda kaç tane yeni göçmen geliyor, kaç tane çocuk doğuyor; bir yıl sonra yaklaşık nüfusları ne olacak, iki yıl sonra kaç, üç yıl sonra kaç?.. Vs… Vs… Vs…

Almanya ya da İsveç, Norveç, Danimarka, Belçika, Felemenk, Hollanda…

Bunların alayı ırkçı, insan sevmez ülkeler de bi’ tek biz mi hümanistin kralıyız?..

Not: Mülteci, göçmen, sığınmacı vs… Bunların sözlük anlamlarına takılmadım bu yazıyı yazarken… İsteyen istediği gibi isimlendirsin ve başka mevzularla da karıştırmasın. Kimlerden söz ettiğim belli.